GULDMEDALJEHOPPER

Oversigt over guldmedaljehopper
RETUR TIL HOPPEFORSIDE

2014

EFJ 9376  Tippe Halsnæs
I samlingen indgår:

Stald Kiels Galaxe FJV-S 06003 Kåring: 10 i helhed med medalje som nr 1. af 3 i 2007 Født 2001
Stald Kiels Jargon FJH-S 748 Kåring: 8 i helhed som nr. 4 af 7 i 2008 Født 2004
Stald Kiels Krønike FJ 10871 Kåring: 9 i helhed med medalje som nr. 3 af 14 i 2013 Født 2005
Stald Kiels Drøm FJ 10496 Kåring: 8 i helhed med medalje som nr. 4 af 14 i 2008 Født 1998
Stald Kiels Eventyr FJV 06004 Kåring: 9 i helhed med medalje som nr. 2 af 3 i 2007 Født 1999

2012

EFJ 9600 Lorina Fjordlyst 
I samlingen indgår:

Primola Fjordlyst FJ 10103 Kåring: I kl. med medalje, 9 i helhed som nr. 2 ud af 24 i 2003 Født 1999
Ulrika Fjordlyst FJ 10477 Kåring : 8 i helhed. med medalje, nr. 7 ud af 15 i 2007 Født 2003
Vendy Fjordlyst FJ 10557 Kåring: 8 i helhed med medalje, nr. 8 ud af 15 2008 Født 2004
Ytta Fjordlyst FJ 10687 Kåring : 8 i helhed med medalje som nr. 6 ud af 15 i 2009 Født 2005
Zalina Fjordlyst FJ 10751 Kåring : 8 i helhed med medalje som nr. 16 ud af 24 i 2010 Født 2006

2011

EFJ 9417 Ayoe Skovå
I samlingen indgår:

Frederik Skovå FJH 721 Kåring: I kl. med 9 i helhed som nr. 1 ud af 6 i 2003 Født 1999
Model Skovå FJH 762 Kåring: 9 i helhed som nr. 1 ud af 2 i 2011 Født 2006
Isa Skovå FJ 10463 Kåring: 9 i helhed med medalje som nr. 2 ud af 14 i 2006 Født 2002
Lilje Skovå FJ 10624 Kåring: 9 i helhed med medalje som nr. 7 ud af 24 i 2010 Født 2005
Nana Skovå FJ 10917 Kåring: 9 i helhed med medalje som nr. 6 ud af 18 i 2011 Født 2007

2010

EFJ 9169 Sissel Halsnæs
I samlingen indgår:

Glibings Ajs FJH 736 Kåring: 9 i helhed som nr. 1 ud af 7 i 2006 Født 2002
Diva Halsnæs FJ 10060 Kåring : I. kl. med medalje, 9 i helhed, nr. 1 ud af 18 i 2002 Født 1998
Cille Halsnæs FJ 10264 Kåring: I. kl. med medalje, 8 i helhed, nr. 6 ud af 24 2003 Født 1997
Glibings Siv FJ 10705 Kåring : 9 i helhed med medalje som nr. 1 ud af 15 i 2008 Født 2003
Glibings Dild FJ 10867 Kåring : 9 i helhed med medalje som nr. 1 ud af 24 1 2010 Født 2005

20??

EFJ 9050 Kastanjegårdens Satcha
I samlingen indgår:

Kastanjegårdens Fernando, FJH 706 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 2 af 6 i 2000
Afkom: 8 i gns. + medalje i 2004 (adm.)
Født 1996
Kastanjegårdens Nicoline, FJ 9815 Kåring: I kl. med medalje (9), nr. 1 af 30 i 2001 Født 1997
Kastanjegårdens Mia, FJ 10404 Kåring: 9 med medalje, nr. 1 af 18 i 2005 Født 2001
Kastanjegårdens Comet, FJH 738 Kåring: 8 i helhed, nr. 3 af 7 i 2006 Født 2002
Kastanjegårdens Lærke FJ 10565 Kåring: 9 med medalje, nr. 1 af 15 i 2007 Født 2003

20??

EFJ 8543 Sandra
I samlingen indgår:

Athos FJH-S 684 Kåring: II kl., 8 i helhed, nr. 3 af 7 i 1996
Afkom: 20 p i 2000
Født 1992
Vikkelsøe’s Etikette, FJ 10013 Kåring: I kl. + medalje, 8 i helhed, nr. 9 af 24 i 2003 Født 1998
Vikkelsøe’s Gaia, FJ 10208 Kåring: 8 med medalje, nr. 8 af 15 i 2007 Født 2000
Vikkelsøe’s Hyacint, FJ 10348 Kåring: 8 med medalje, nr. 6 af 18 i 2005 Født 2001
Vikkelsøe’s I.P. , FJH 737 Kåring: 9 i helhed, nr. 2 af 7 i 2006 Født 2002

 

2001

EFJ 8003, Julie Halsnæs, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Nikk Halsnæs, EFJH 662 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 1 af 7 i 1992
Afkom: 22 p + medalje i 1996
Født 1988
Orion Halsnæs, EFJH 667 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 1 af 5 i 1993
Afkom: 23 p + medalje i 1996
Født 1989
Pelle Halsnæs, FJH 673 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 2 af 6 i 1994
Afkom: 21 point i 1998
Født 1990
Admiral Halsnæs, FJH 700 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 1 af 5 i 1999 Født 1995
Birk Halsnæs, FJH 705 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 1 af 5 i 2000 Født 1996
Citat Halsnæs, FJH 709 Kåring: I kl., 9 i helhed, nr. 1 af 5 i 2001 Født 1997

1995

EFJ 5363, Lisa, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Lasse Halsnæs, FJH 554 Kåring: I kl. i 1975 Født 1971
Angelique Halsnæs, FJ 6466 Kåring: I kl. A + medalje i 1980
Afkom: guldmedalje i 1993
Født 1975
Julie Halsnæs, FJ 8003 Kåring: I kl. A + medalje i 1989, nr. 5 af 25
Afkom: bronzemedalje i 1992
Født 1984
Molly Halsnæs, FJ 8474 Kåring: I kl. A + medalje i 1991, 8 i helhed, nr. 2 af 15 Født 1987
Odin Halsnæs, FJH 668 Kåring: I kl. i 1993, 9 i helhed, nr. 2 af 5 Født 1989

1994

EFJ 7352 Stine Stanstorp , guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Maja Stanstorp, FJ 8122 Kåring; I kl. + medalje i 1991, 8 i helhed, nr. 8 af 15 Født 1983
Sandra Stanstorp, FJ 8295 Kåring: I kl. + medalje i 1988, nr. 10 af 39 Født 1984
Stella Stanstorp, FJ 8115 Kåring: I kl. + medalje i 1989, 9 i helhed, nr. 2 af 25 Født 1985
Sussi Stanstorp, EFJ 8580 Kåring: I kl. + medalje i 1991, 8 i helhed, nr. 3 af 25 Født 1988
Simon Stanstorp, FJH 648 Kåring: II kl. i 1993, 8 i helhed, nr. 3 af 5 Født 1989

1993

EFJ 6466 Angelique Halsnæs, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Fie Halsnæs, FJ 7485 Kåring: I kl. + medalje i 1987, nr. 10 af 43 Født 1980
Henna Halsnæs, FJ 7673 Kåring: I kl. + medalje i 1987, nr. 1 af 43 Født 1982
Koket Halsnæs, FJ 8188 Kåring: I kl. + medalje i 1989, nr. 10 af 25 Født 1985
Mille Halsnæs, FJ 8471 Kåring: I kl. + medalje i 1991, 8 i helhed, nr. 3 af 15 Født 1987
Nielsine Halsnæs, FJ 8772 Kåring: I kl. + medalje i 1992, 9 i helhed, nr. 1 af 25 Født 1988

1989

EFJ 5288 Lone, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Jente, FJ 5898 Kåring: I kl. A + medalje i 1976 Født 1971
Daimi, FJ 6117 Kåring: I kl. A + medlaje i 1979 Født 1974
Rikke, FJ 6681 Kåring: I kl. A + medalje i 1980 Født 1975
Karin, FJ 6925 Kåring: I kl. A + medalje i 1985 Født 1978
Tina, FJ 8011 Kåring: I kl. A + medalje i 1988 Født 1982

1983

EFJ 5032 Lissy, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Tina, FJ 5488 Kåring: I kl. A + medalje i 1974 Født 1969
Nordfjord Kølle, FJH 549 Kåring: I kl. i 1975
Afkom: 20 point i 1980
Født 1972
Vinstrup Rina, FJ 6216 Kåring: I kl. A + medalje i 1979 Født 1974
Lina Vinstrup, FJ 6360 Kåring: I kl. A + medalje i 1980 Født 1975
Nina Vinstrup, FJ 6540 Kåring: I kl. A + medalje i 1982 Født 1976
Dina Vinstrup, FJ 6534 Kåring: I kl. A + medalje i 1983 Født 1977

1979

EFJ 5220 Lone, guldmedalje for afkom
I samlingen indgår:

Strands, FJH 499 Kåring: I kl. i 1973
Afkom: 22 point + medalje i 1973
Født 1966
Hans Halsnæs, FJH 521 Kåring: I kl. i 1971
Afkom: 21 point i 1977
Født 1968
Lucky Halsnæs, FJ 5938 Kåring: I kl. A + medalje i 1975 Født 1970
Lolita Halsnæs, FJ 6238 Kåring: I kl. A + medalje i 1977 Født 1972
Loet Halsnæs, FJ 6199 Kåring: I kl. A + medalje i 1978 Født 1973
We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept